KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 4388338

nr 438 8338

Skulptur

Tore Strindberg, Flickhuvud på sockel, höjd: 36, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Utrop:

300 kr

Såld:

800 kr

måndag 13 november 2006
kl 17:40:20

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods